Raper z Piły nagrał na płycie historię Polski

Data: 02-01-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Raper z Piły nagrał na płycie historię Polski W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyło się kolejne ciekawe spotkanie, tym razem z raperem pochodzącym z Piły Dawidem „Stryju” Stroińskim.

Dawid Stroiński stworzył nietypową płytę, na której opowiada całą historię Polski… rapując. Płyta trwa 44 minuty i jest jednym utworem opisującym historię naszego kraju od czasów plemiennych po teraźniejszość.

Dawid Stroiński opowiadał jak powstała ta unikatowa płyta. Przyznał, że pracował nad nią od 2020 r, a praca trwała dwa lata. Najtrudniejsze było nabranie doświadczenia i osiągnięcie dostatecznej  dojrzałości, aby tak poważnej tematyce nadać odpowiednią formę. Zależało mu, aby z wiedzą historyczną dotrzeć przede wszystkim do osób młodych w przystępnej formie przekazu. A płyta  może być bardzo dobrym materiałem edukacyjnym.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Organizatorami wydarzenia był „Stryju” i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA, a partnerami Powiat Pilski i MDK Iskra w Pile.
Zapisz się na newsletter