Trzy dni sportowej rywalizacji w III Memoriale Włodzimierza Winklera

Data: 29-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trzy dni sportowej rywalizacji w III Memoriale Włodzimierza Winklera Od wtorku do czwartku trwała rywalizacja zespołów z całego kraju w III Memoriale Włodzimierza Winklera. Poprzednia została rozegrana siedem lat temu w hali sportowej przy ulicy Bydgoskiej. W tym roku rywalizowano na dwóch obiektach: Powiatowej Hali Sportowej i hali Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.
 
Tegoroczna edycja pod wieloma względami była rekordowa. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 17 zespołów. Cztery z nich rywalizowały w hali Zespołu Szkół Gastronomicznych, gdzie toczyły się mecze w kategorii dziewcząt. Udział w nich wzięły dwie drużyny SPS BoxPro Volley Piła-Powiat Pilski oraz OPP Powiat Kołobrzeski i UKS SMS Zielona Góra. Z kolei w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola walczyło aż 13 drużyn męskich w kategoriach junior młodszy i młodzik.
 
W kategorii junior młodszy najlepsza okazała się drużyna Gwardii Wrocław, która zdobyła tyle samo punktów i miała dokładnie taki sam bilans setów, co pierwsza drużyna UKS SMS Joker Piła – Powiat Pilski. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy KaEmKa Starogard Gdański/Jurand Malbork. Z kolei w kategorii młodzika triumfowali zawodnicy drużyny Tytani Białystok, którzy wyprzedzili pierwszą drużynę gospodarzy, a więc UKS SMS Joker Piła – Powiat Pilski. Trzecie miejsce przypadło drużynie Mieszko Połczyn Zdrój. W imieniu Powiatu Pilskiego nagrody najlepszym wręczył radny Rady Powiatu w Pile Krzysztof Pabich.

- Bardzo cieszę się, że Memoriał Włodzimierza Winklera udało się zorganizować ponownie, szczególnie po takiej przerwie i do tego w tak pięknej hali. Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom. Tym razem drużyny z Piły okazały się gościnne, bo w dwóch kategoriach chłopaców zajęły drugie miejsca, ale w kolejnych turniejach z pewnością będą już celować w miejsca pierwsze - powiedział Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile.

W kategorii kobiet najlepsze okazały się zawodniczki SPS Box-Pro Piła - Powiat Pilski I. Drugie miejsce przypadło drużynie OPP Powiat Kołobrzeski, a trzecie UKS SMS Zielona Góra.
 
Zapisz się na newsletter