Odsłonięto tablicę pamiątkową Włodzimierza Winklera

Data: 29-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Odsłonięto tablicę pamiątkową Włodzimierza Winklera W budynku Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola w Pile odsłonięto tablicę upamiętniającą Włodzimierza Winklera, działacza sportowego, niezwykle zasłużonego dla rozwoju pilskiej siatkówki. Uroczystość odbyła się podczas III Memoriału Włodzimierza Winklera, podczas którego w zmaganiach siatkarskich brały udział drużyny z całego kraju.   

W ceremonii odsłonięcia tablicy udział wzięła rodzina Włodzimierza Winklera, w tym żona Barbara, dzieci, przyjaciele, znajomi, jak również podopieczni z dawnych lat. Powiat Pilski był reprezentowany przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego, członka Zarządu Powiatu w Pile Marka Kamińskiego, przewodniczącego Rady Powiatu w Pile Kazimierza Wasiaka i skarbnika powiatu pilskiego Tomasza Pawłowskiego.
 
- Bardzo się cieszę, że zostałem zaangażowany w ten pomysł i że udało się go zrealizować. Pokoleniu, które znało osobiście Włodzimierza Winklera, jego dokonania, ale także pasję do sportu i ręki do młodzieży nie trzeba przedstawiać. Ale tym najmłodszym, którzy być może dopiero stawiają pierwsze kroki na siatkarskich parkietach tablica ta będzie przypominała o tej wielkiej postaci. Był człowiekiem pełnym pasji, oddanym siatkówce - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Włodzimierz Winkler był założycielem i wiceprezesem klubu siatkarskiego Joker Piła, wiceprezesem ds. szkoleniowych Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W latach 2006 - 2010 był radnym miejskim, a od 2010 - radnym Rady Powiatu w Pile. Był jednym z inicjatorów powstania Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile. Zmarł nagle 10 grudnia 2012 roku w wieku 64 lat. 
Zapisz się na newsletter