Konwent PCPR w Pile pod hasłem: Dla rodziny i dobra dziecka

Data: 20-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konwent PCPR w Pile pod hasłem: Dla rodziny i dobra dziecka 19 grudnia 2022 r. w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbył się konwent pn. „Interdyscyplinarne działania na rzecz rodziny i dobra dziecka”.

Na konwent zostali zaproszeni przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy społecznej, przedstawiciele pracowników socjalnych i asystentów rodziny, rodzin zastępczych, WOA w Pile, Sądu Rejonowego w Pile III Wydział Rodzinny i Nieletnich, pracowników ochrony zdrowia i placówek oświatowych z powiatu pilskiego. Samorząd Powiatu Pilskiego reprezentował Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Podczas konwentu prelegenci – praktycy, na co dzień współpracujący z rodzinami i dziećmi poruszyli następujące zagadnienia:
- jak wspierać dziecko w sytuacjach trudnych – dylematy instytucji.
- jak rozumienie dobra dziecka wpływa na realne zabezpieczenie jego potrzeb.
- rola i zadania kuratora rodzinnego w pracy z rodziną objętą nadzorem kuratora. Wywiad środowiskowy o kandydacie do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.