Życzenia dla seniorów lotnictwa wojskowego

Data: 20-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Życzenia dla seniorów lotnictwa wojskowego Członkowie Pilskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP zorganizowali spotkanie świąteczno-noworoczne.
Zaprosili na nie również licznych gości. W imieniu samorządu Powiatu Pilskiego życzenia złożył Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
Spotkanie było także okazją do podziękowań za codzienną współpracę i wsparcie, które złożył płk Jan Ficerman, prezes pilskiego oddziału stowarzyszenia.

Pamiątkowy medal będący wyrazem podziękowania otrzymał także Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Żołnierze w stalowych mundurach to elita polskich sił zbrojnych, a pilscy lotnicy do nich należeli. Od lat pielęgnują piękne tradycje lotniczej Piły i przekazują ja młodemu pokoleniu, w czym staramy się ich wspierać – mówi starosta Eligiusz Komarowski.    

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe od lat współpracuje ze stowarzyszeniem seniorów lotnictwa, wspiera ich inicjatywy. Wspaniałym wydarzeniem, które odbyło się w 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury iskra były jubileuszowe obchody z okazji 25 lat istnienia pilskiego oddziału SSLW RP i towarzysząca im wystawa przedstawiająca ponad 50-letnią historię bazowania lotnictwa wojskowego w Pile. Powiat Pilski udostępnił także seniorom lotnikom pomieszczenia na urządzenie Izby Pamięci Garnizonu Piła. Seniorzy lotnictwa spotykają się także z młodzieżą pilskich szkół, uczestniczą w organizowanych przez Powiat Pilski piknikach wojskowych.  
Zapisz się na newsletter