Choinka dla życia. Oddano prawie 24 litry krwi

Data: 14-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Choinka dla życia. Oddano prawie 24 litry krwi W dwóch pilskich punktach, w tym w krwiobusie, który stanął przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile oddano łącznie 23,85 litra krwi. Wszyscy, którzy podzielili się tym darem otrzymywali bożonarodzeniowe drzewko w ramach akcji „Choinka dla życia” organizowanej we współpracy z Lasami Państwowymi.
 
Krwiobus w ramach akcji „Choinka dla życia” pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile stanął już przed rokiem. W tym także to właśnie miejsce było jednym z ponad 40 w całym kraju, gdzie zorganizowano akcję. Jej założenia były proste: każdy, kto odda krew w zamian otrzymuje choinkę od leśników. Drzewka pochodziły ze szkółki leśnej w Nadleśnictwie Trzcianka.
 
- Głównym celem akcji jest oczywiście zbiórka krwi. Myślę, że nie trzeba tłumaczyć bliżej problemu braku krwi. Nie od dziś jest to bardzo poważny problem, dlatego cieszę się, że mogliśmy przyczynić się do organizacji tej akcji. Chciałem przy okazji bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym - powiedział Krzysztof Sadowski, etatowy członek zarządu Powiatu Pilskiego.
 
Łącznie w dwóch pilskich punktach, w których prowadzona była akcja – mobilnym i stacjonarnym – krew oddały 53 osoby. Każda z tych osób oddała dokładnie 450 mililitrów krwi, co daje łącznie 23,85 litra.
 
- Takie akcje są bardzo potrzebne. Sam oddaję regularnie krew, staram się by było to dokładnie co trzy miesiące i zachęcam do tego wszystkich – powiedział jeden z uczestników akcji.
Zapisz się na newsletter