Nagrody dla laureatów konkursu na Anioła Bożonarodzeniowego

Data: 14-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagrody dla laureatów konkursu na Anioła Bożonarodzeniowego Ponad 200 Aniołów wpłynęło na Międzyszkolny Konkurs na Anioła Bożonarodzeniowego. Od lat cieszy się on wielkim powodzeniem wśród uczniów szkół podstawowych. Zatem uroczyste było także wręczenie nagród dla jego laureatów, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku.

Na konkurs wpłynęło ponad dwieście pięknych Aniołów Bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów według indywidualnych wyobrażeń i zdolności.
Jury nie miało łatwego zadania. Bogactwo wykorzystanych materiałów i niesamowita kreatywność twórców, po raz kolejny potwierdziły, jak wielka wrażliwość na symbole świąteczne drzemie w dzieciach, zarówno tych młodszych, jak i starszych.
Gratulacje laureatom złożył m.in. Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy oraz Zdzisława Bosak-Kawa, radna Rady Powiatu w Pile. My również gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wszystkim uczestnikom konkursu.

Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz Proboszcza Parafii św. Trójcy w Łobżenicy ks. Piotra Pieniążka. Został zorganizowany w ramach Inicjatyw Lokalnych gminy Łobżenica przez SP w Wiktorówku. Wszystkim za pomoc podziękowała Wioletta Pacholec, dyrektor szkoły.

Laureaci:
W kategorii: przedszkola i oddziały przedszkolne:
I miejsce -  Zofia Żytelewska z Publicznego Przedszkola w Miasteczku Krajeńskim,
II miejsce – Maja Ignasiak z Oddziału Przedszkolnego w Walentynowie,
III miejsce – Urszula Pazderska z Publicznego Przedszkola w Miasteczku Krajeńskim.

W kategorii: szkoły specjalne:
I miejsce –  Kacper Kotarak,
II miejsce –  Mikołaj Frydryszek,
III miejsce – Karolina Nowaczyk.
Wszyscy laureaci są uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej w Łobżenicy.

W kategorii klas I - III:
I miejsce –Lidia Olszewska ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy,
II miejsce – Marcin Malczewski ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy,
III miejsce – Henryk Hadzicki ze Szkoły Podstawowej  im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie.

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Szymon Dombetzki ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy,
II miejsce – Andrzej Wasielewski ze Szkoły Podstawowej im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim,
III miejsce – Jan  Górecki ze Szkoły Podstawowej im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim.

W kategorii klas VII – VIII:
I miejsce –  Julia Gondek ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie;
II miejsce – Krystian Mudyna ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku,
III miejsce – Wojciech Zych ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku.