Powiat za mundurem - po raz drugi

Data: 12-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat za mundurem - po raz drugi „Powiat za mundurem – Mundur łączy ludzi” – to hasło koncertu, który 9 grudnia odbył się w Centrum Powiatowym Iskra w Pile. Koncert został zorganizowany już po raz drugi z inicjatywy Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile ppłk. Sylwina Donarta we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pile.

- Ten koncert jest symbolem naszego uznania jakie kierujemy do Wojska Polskiego i innych służb mundurowych, z którymi współpracujemy na co dzień przy organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć. Duże znaczenie przykładamy także do kształcenia naszej młodzieży w tym kierunku prowadząc klasy wojskowe, policyjne i strażackie, w tym w zakresie cyberbezpieczeństwa i przygotowania wojskowego. Ta współpraca na linii samorząd – wojsko – inne służby mundurowe – wygląda wręcz sztandarowo a efekty tych działań spotykają się z uznaniem naszych mieszkańców – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Starosta podziękował także Szefowi WCR ppłk. Sylwinowi Donartowi, który piątkowym koncertem żegnał też się z mieszkańcami regionu pilskiego w związku z przejściem na emeryturę. Specjalne podziękowania otrzymali także starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny oraz ppłk Adam Nawrocki, Szef WCR w Koninie, za kontunuowanie idei koncertów „Powiat za mundurem”, na swoim terenie.

- Podobną imprezę, nie na tak dużą skalę jak tutaj w Pile, zorganizowaliśmy u siebie w ubiegłym roku, w tym również taki koncert się odbędzie. Korzystając z okazji chciałbym raz jeszcze podziękować służbom mundurowym wszystkich formacji za to, że nas bronią, wszystkich obywateli naszej wspaniałej ojczyzny – powiedział Dariusz Kałużny, starosta powiatu tureckiego.

W koncercie stanowiącym hołd dla wojska i innych służb mundurowych wystąpiło kilkudziesięciu artystów, w tym uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół przy Teatralnej, Młodzieżowego Domu Kultury Iskra, Zespołu Szkół Muzycznych w Pile, a także słuchacze Szkoły Policji w Pile i kwartet saksofonowy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

- Jestem dumny, że udało się po raz kolejny takie przedsięwzięcie zorganizować. Współpraca między wojskiem, a Starostwem Powiatowym w Pile naprawdę układa się wzorowo. Zawsze mogę i mogłem liczyć na Starostę, na wsparcie z jego strony. Każda moja inicjatywa trafiała tu na podatny grunt, także tylko sobie życzyć, żeby relacje z innymi podmiotami również tak się układały, jak ze Starostwem Powiatowym w Pile. Żegnam się na tę chwilę z Piłą, natomiast ona nigdy nie przestanie być w mojej pamięci. Głęboko wierzę, że za rok również ten koncert będzie miał miejsce, w tym tak magicznym czasie przedświątecznym, i że ja również zostanę zaproszony na to wydarzenie – powiedział ppłk Sylwin Donart, Szef WCR w Pile.

W koncercie uczestniczyli dowódcy i szefowie jednostek wojskowych, straży granicznej, Wojskowych Centrów Rekrutacji, Policji, Straży Pożarnej, Lasów Państwowych, przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich i wojskowych oraz uczniowie klas mundurowych.

- Takie wydarzenia są jak najbardziej potrzebne. Myślę, że jest to wspaniała idea i trzeba ją tylko pielęgnować. Osobiście wyjeżdżam stąd pod ogromnym wrażeniem występów, w szczególności pilskiej, wspaniałej młodzieży. Chciałbym podziękować organizatorom, Panu Staroście oraz Szefowi Wojskowego Centrum Rekrutacji za ten wspaniały koncert – powiedział ppłk Grzegorz Kopczyk, Szef Wydziału Uzupełnień i Mobilizacji Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Oddział Zamiejscowy w Poznaniu.
 
Zapisz się na newsletter