Mikołajki i huczne otwarcie lodowiska na stadionie przy Okrzei

Data: 07-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mikołajki i huczne otwarcie lodowiska na stadionie przy Okrzei Rodzinne Mikołajki i otwarcie lodowiska na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile przyciągnęły tłumy mieszkańców. Była moc atrakcji: rozświetlenie choinki, zdjęcia z Mikołajem, konkursy, zabawa, a do tego gorąca czekolada, wata cukrowa dla dzieci i rozgrzewający barszczyk, no i oczywiście jazda na łyżwach, do utraty tchu... 
Tłumy i uśmiech na twarzach uczestników – to najlepsza nagroda dla każdego organizatora. Tak też było w tym przypadku. Zaczęło się od zapalenia światełek na choince. Napięcie rosło z każdą minutą. Kiedy zabłysła pełnym blaskiem, a wokół niej wystrzeliły fontanny świetlne, radości nie było końca. Mikołaj niebawem przystąpił do pracy i każdy mógł sobie zrobić z nim zdjęcie.
 
Mieszkańców przywitał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Bardzo się cieszę z tak licznej frekwencji i waszej obecności na Stadionie Powiatowym w Pile. Mam nadzieję, że po raz kolejny sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom. Tak jak obiecaliśmy, w tym roku również uruchomiliśmy dla Was lodowisko, z którego możecie korzystać za darmo. Stadion Powiatowy cały rok tętni życiem, a zimowe atrakcje z pewnością także przyciągną mieszkańców - mówił. 

Na scenie odbywały się świąteczne animacje i konkursy dla dzieci. Muzyczne hity, w tym wiele świątecznych, serwował Krzysztof Belak. Zabawa trwała do wieczora.
 
Informujemy, że lodowisko na stadionie jest czynne codziennie od godz. 12.00 do 21.00, jedynie w godz. od 15.00 do 16.00 trwać będzie przerwa techniczna na konserwację lodu. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, za zwrotną kaucją. Jest ich jeszcze więcej niż w ubiegłym roku.

- Zgodnie z sugestiami mieszkańców ponownie uruchomiliśmy lodowisko pod gołym niebem. Przeważyła opinia, że dzięki temu panuje tu wspaniały nastrój, bo jazda na łyżwach pod gwiazdami sprawia więcej radości. To jedyny taki obiekt w regionie. Mam nadzieję, że tegoroczny sezon będzie bardzo udany, a pogoda będzie nam sprzyjać. Zapraszam serdecznie - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Zapisz się na newsletter