Otwarcie wirtualnej strzelnicy w pilskim "Mechaniku"

Data: 03-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w pilskim "Mechaniku" W Zespole Szkół Technicznych w Pile otwarto wirtualną strzelnicę. Teraz uczniowie szkoły, a docelowo także pozostałych placówek oświatowych, będą mogli szkolić się ze strzelectwa.
- Szczególnie cieszę się z tej inwestycji, gdyż nieodpowiedzialna decyzja władz gminy Piła o likwidacji Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza w Pile cofnęła nas o wiele lat wstecz w zakresie szkolenia i obronności. Ale najważniejsze, że mamy teraz wirtualną strzelnicę, którą młodzież jest bardzo zainteresowana – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Wirtualna strzelnica daje mnóstwo możliwości realizacji różnych scenariuszy strzeleckich oraz bardzo realnie oddaje warunki prawdziwych strzelnic i prawdziwej broni.
Wypróbowali ją przedstawiciele władz powiatu: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz radny Rady Powiatu Krzysztof Pabich.
- Ja pierwsze testy mam już za sobą i powiem tyle, że niektórych rzeczy się nie zapomina... - wyznał starosta.
Uruchomienie strzelnicy kosztowało ok. 250 tys. zł, w tym 155 tys. zł to dofinansowanie Ministerstwa Obrony Narodowej, pozostałe 95 tysięcy to wkład własny Powiatu Pilskiego.