Kadeci ślubowali w hali przy Pola

Data: 18-11-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kadeci ślubowali w hali przy Pola Ślubowanie kadetów nowego rocznika oraz awansowanie kadetów roczników starszych klas mundurowych za nami. Uroczystość miała miejsce w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile. Udział w niej wzięło kilkuset uczniów Zespołu Szkół przy Teatralnej oraz ich najbliżsi.

Uroczystość odbyła się przeddzień Święta Niepodległości, toteż miała wiele elementów patriotycznych. Nie zabrakło Mazurka Dąbrowskiego, ale także innych pieśni patriotycznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, którzy byli głównymi bohaterami tego wydarzenia.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty w Pile p. Monika Marchut-Grzybowska, ppłk Maciej Betka - dowódca 122 blp WOT w Dolaszewie, mjr Bogdan Stasiak - szef wydziału WCR w Pile,  podinsp. Marcin Kowalski - komendant powiatowy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Pile, mł. brygadier Michał Warychasz oraz st.kpt. Krzysztof Gajewski z KP Państwowej Straży Pożarnej - PSP w Pile.

- Wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie. Dzięki waszym wysiłkom miało ono wyjątkowy charakter. Wierzę, że dla wielu z was będzie to początek pięknej przygody, którą być może będziecie kontynuować już w wojsku czy innych służbach mundurowych – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Po uroczystości przygotowano prezentację umiejętności psa tropiąco-obronnego oraz zawody sportowe.