Młodzi zawodnicy rywalizowali na Stadionie Powiatowym

Data: 15-11-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi zawodnicy rywalizowali na Stadionie Powiatowym 12 zespołów, ponad 140 uczestników i setki osób wspierających z trybun – rodzice, dziadkowie i inni kibice. Tak wyglądały niedzielne zmagania na Stadionie Powiatowym w Pile.

W zmaganiach organizowanych przez Stowarzyszenie K Sport Region Pilski udział wzięły dzieci z roczników 2012 i 2013. Był to kolejny element obchodów Święta Niepodległości na terenie Powiatu Pilskiego, nad którym Honorowy Patronat objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Warto podkreślić, iż ostatnie mecze turnieju toczyły się przy sztucznym oświetleniu, co zostało niezwykle entuzjastycznie odebrane przez samych uczestników zmagań.

- Mam nadzieję, że Stadion Powiatowy w Pile będzie pierwszym, ale nie ostatnim obiektem, na którym uczestnicy turnieju grali przy sztucznym świetle. Wierzę, że w przyszłości osiągną oni sukces sportowy i takie warunki będą dla nich codziennością, podobnie jak gra na największych stadionach. A jeśli nie, to i tak już teraz są wygranymi. Pasja do sportu zostanie bowiem w nich na całe życie – powiedział Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

W turnieju, zgodnie z aktualnymi zaleceniami, nie prowadzono klasyfikacji najlepszych drużyn. Każdy zespół otrzymał jednak medale, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kadrach również wyróżnienia indywidualne. Po zmaganiach sportowych uczestnicy oraz ich bliscy mieli do dyspozycji ognisko z kiełbaskami.