Niesamowity pokaz patriotyzmu na Stadionie Powiatowym

Data: 12-11-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niesamowity pokaz patriotyzmu na Stadionie Powiatowym Równo w samo południe wybrzmiały pierwsze wersy polskiego hymnu. W jednym momencie Mazurka Dąbrowskiego odśpiewało ponad 1000 osób! Później wystartowała rywalizacja sportowa biegaczy oraz miłośników nordic walking.

Tuż po zakończeniu Biegu Niepodległości dla Dzieci wszyscy uczestnicy Narodowego Święta Niepodległości, którzy zgromadzili się na Stadionie Powiatowym w Pile zostali zaproszeni do wspólnego odśpiewania hymnu. Później wystartował Bieg Niepodległości, w którym w tym roku udział wzięło prawie 450 osób. Kolejnych 50 osób rywalizowało na trasie przygotowanej dla kijkarzy.

W Biegu Niepodległości w rywalizacji mężczyzn wygrał Mikołaj Czechowicz z Piły z czasem 21:08, który na mecie wyprzedzić Rafała Stachowskiego i Norberta Zodrowa. Wśród kobiet najlepszy czas – 24:30 – osiągnęła Monika Kapera z Piły. Kolejne miejsca zajęły Natalia Zdunek i Agata Łańska. Wśród kijkarzy najszybciej trasę pokonali Krzysztof Pyrek, Andrzej Jaroszewicz i Sławomir Matuszczyk spośród mężczyzn oraz Marta Tatera, Renata Kaczmarczyk-Piasecka i Aniela Mocek spośród pań.

PEŁNE WYNIKI BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

PEŁNE WYNIKI MARSZU NORDIC WALKING DOSTĘPNE SĄ TUTAJ