Finansowe wsparcie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Data: 11-11-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finansowe wsparcie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych W strażnicy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią (gm. Wyrzysk), odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia promes na dofinansowanie działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wsparcie na zakup niezbędnego sprzętu i umundurowania otrzymało aż 26 drużyn z powiatu pilskiego. W uroczystym wręczeniu promes uczestniczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile.
- To kolejny krok w stronę zapewnienia tym ambitnym i świetnie zorganizowanym młodym ludziom niezbędnego wsparcia. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze biorą udział między innymi w akcjach profilaktycznych podnoszących wiedzę i umiejętności, angażują się w działalność kulturalno-oświatową w swoich lokalnych środowiskach, rozwijają własną sprawność ruchową. Warto wspierać młodych ludzi w chęci niesienia pomocy innym i zarażać ich pasją. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości – mówił starosta Eligiusz Komarowski.
W trakcie uroczystej zbiórki członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z jednostki OSP Osiek nad Notecią przeprowadzili krótki pokaz umiejętności ratowniczych.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to komórki organizacyjne jednostek OSP. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.
 
Zapisz się na newsletter