XXVI edycja Czwartków Lekkoatletycznych podsumowana

Data: 28-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

XXVI edycja Czwartków Lekkoatletycznych podsumowana W Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile podsumowano XXVI edycję Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. W uroczystym spotkaniu wziął udział Marian Woronin, w przeszłości doskonały sprinter, m.in. srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich. Uczestnikom i organizatorom wydarzenia pogratulował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W dwudziestej szóstej edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych zorganizowano i przeprowadzono dziewięć meetingów, w tym pięć na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei oraz cztery meetingi szkolne. Całość wieńczyło Grand Prix Piły, czyli finałowy meeting kwalifikacyjny, na którym dzieci zdobywały nominację prawa startu na Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży XXVIII Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych, które odbywały się w Łodzi. Organizatorami Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych od lat są Stanisława i Leszek Zielińscy.

- Wszystkim – zawodniczkom i zawodnikom, rodzicom, trenerom i opiekunom – serdecznie gratuluję. Wiem, że dla każdego z was udział w zmaganiach wiąże się z poświęceniem własnego czasu wolnego, który mogliście wykorzystać inaczej. Uwierzcie jednak, że wasza decyzja — postawienie na sport, z pewnością przyniesie wiele korzyści nie tylko zdrowotnych. Sport uczy bowiem także pokory, przełamywania własnych barier, realizacji marzeń, ale i ciężkiej pracy - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Łącznie w meetingach i XXVIII Finałach Ogólnopolskich odbyło się 1480 startów dzieci pod opieką 20 nauczycieli i opiekunów z 14 szkół podstawowych Piły i gmin powiatu pilskiego. Do Łodzi wyjechała grupa 23 osobowa, 12 dziewcząt i 11 chłopców. Najlepsi z najlepszych, to:
 
1. Bielazik Maja – bieg na dystansie 300m
2. Bogdańska Weronika - bieg na dystansie 300m
3. Borkowicz Róża – skok w dal
4. Chwiesiukowicz Antonina – bieg na dystansie 60m
5. Hass Małgorzata – rzut piłką palantową
6. Jaroszewicz Zofia – bieg na dystansie 60m
7. Kaczmarek Katarzyna - bieg na dystansie 300m
8. Kryger Anna – skok w dal
9. Markiewicz Alicja – bieg na dystansie 60m
10. Stróżyńska Weronika – pchnięcie kulą
11. Witos Lena – skok w dal
12. Wolańska Lena – skok w dal
13. Bartosz Filip – bieg na dystansie 60m
14. Bartosz Dominik – rzut piłką palantową
15. Ciesielski Igor – skok w dal
16. Kusiak Bartosz – rzut piłką palantową
17. Lenkiewicz Jakub – bieg na dystansie 300m
18. Matynia Szymon - bieg na dystansie 300m
19. Mrotek Marcel – bieg na dystansie 60m
20. Rysiewski Filip – skok w dal
21. Sroka Filip – pchnięcie kulą
22. Stróżyński Bartłomiej - bieg na dystansie 60m
23. Werhun Iwan – skok w dal
 
W czasie podsumowania przyznano także wyróżnienia nauczycielom i przedstawicielom szkół, które w zmaganiach uzyskały najwięcej punktów. W klasyfikacji szkół puchar za pierwsze miejsce przypadł SP nr 7 w Pile i ZS w Starej Łubiance, a za drugie miejsce SP nr 1 w Pile i SP w Wyrzysku. Okolicznościowe puchary otrzymali także nauczyciele: Maciej Lubaszczuk z SP nr 7 w Pile, Elżbieta Szczepaniak z ZS w Starej Łubiance, Magdalena Mankiewicz z SP nr 1 w Pile, Dariusz Jańczak z SP nr 1 w Pile oraz Cezary Gdaniec z SP w Wyrzysku.
Zapisz się na newsletter