Finał XX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego

Data: 21-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał XX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile 122 uczniów szkół podstawowych i średnich z gmin powiatu pilskiego wzięło udział w 20. Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego 2022.

W powiatowym finale wzięli udział uczniowie, wyłonieni wcześniej w szkolnych i gminnych eliminacjach. Finał odbył się 20 października, a uczestnicy musieli rozwiązać niełatwe testy obejmujące wiedzę z biologii, ekologii i ochrony środowiska. Pytania były dostosowane do wieku i wiedzy dzieci i młodzieży.
Od godz. 9.00 testy rozwiązywali uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI w sumie 39 uczniów, od godz. 11.00 uczniowie klas VII-VIII - 44 uczniów, a od godz. 13.00 uczniowie szkół ponadpodstawowych - 39 uczniów.

Jeszcze tego samego dnia komisja powołana przez Starostę Pilskiego wyłoniła laureatów XX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Wezmą oni udział w XIII Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski, która odbędzie się 8 listopada także w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile.

Przedstawiciele powiatu pilskiego zmierzą się z najlepszymi uczniami z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego i złotowskiego. Finał odbędzie się przy wsparciu finansowym ze strony powiatów oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom Olimpiady planowane jest na 22 listopada 2022 r.

Celem olimpiad ekologicznych jest kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec środowiska naturalnego, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wyzwalanie aktywności badawczej dzieci i młodzieży i podejmowania inicjatyw oraz praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska oraz przeciwdziałanie jego degradacji.

Lista laureatów XX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego 2022:

szkoły podstawowe klasy 4-6
Michalina Wamke, Piła, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile, klasa VI B
Zofia Maciejewska, Łobżenica, Szkoła Podstawowa w Łobżenicy, klasa VI
Weronika Kabat, Piła, Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, klasa VI A
Justyna Gaca, Łobżenica, Szkoła Podstawowa w Łobżenicy, klasa VI
Maja Deja, Osiek N/Not, Szkoła Podstawowa w Osieku N/Not., klasa V
Szymon Krokos, Białośliwie, Szkoła Podstawowa w Białośliwiu, klasa VI
Damian Błauciak, Piła, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile, klasa VI B
Franciszek Zych, Kaczory, Szkoła Podstawowa w Kaczorach, klasa V,

szkoły podstawowe klasy 7-8
Martyna Grabowska, Piła, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile, klasa VIII A
Adam Knap, Piła, Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, klasa VIII A
Michał Zbaracki, Ujście, Szkoła Podstawowa w Ujściu, klasa VIII
Aleksandra Kelich, Piła, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile, klasa VIII C
Mirosław Gajewski, Osiek N/Not., Szkoła Podstawowa w Osieku N/Not., klasa VIII
Filip Skawiński-Jorka, Piła, Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego, klasa VIII A
Maja Lipińska Piła, Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile, klasa VIII D
Mikołaj Mroziński, Kruszewo, Szkoła Podstawowa w Kruszewie, klasa VIII,

szkoły ponadpodstawowe
Karolina Gurda, Wysoka, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, klasa IV F
Zuzanna Kassner, Piła, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie Piła, klasa I C
Maciej Skaryszewski, Piła, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Pile, klasa III C
Jakub Kapidura, Piła, Zespół Szkół Technicznych w Pile, klasa III I
Julia Krych, Piła, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Pile, klasa III C
Kinga Miętkiewicz, Piła, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, klasa I E
Stanisław Bekas, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Pile, klasa I C
Emilia Wiśniewska, Łobżenica, Zespół Szkół w Łobżenicy, klasa II A.