Już w grudniu gotowy będzie nowy chodnik w Dziembowie

Data: 18-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Już w grudniu gotowy będzie nowy chodnik w Dziembowie Jeszcze w grudniu tego roku mieszkańcy Dziembowa będą mogli korzystać z nowego chodnika, biegnącego wzdłuż drogi powiatowej nr 1160P. Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Emilia Załachowska, członek Zarządu Powiatu w Pile podpisali już umowę z wykonawcą tej inwestycji.
- To bardzo potrzebna inwestycja, która znacząco podniesie bezpieczeństwo pieszych, w tym także najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dla nas to jeden z priorytetów w naszych działaniach – mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.
O budowę chodnika w Dziembowie zabiegali sami mieszkańcy, a wsparła ich radna Emilia Załachowska, która jest jednocześnie radną z tego okręgu.
Wartość inwestycji to blisko 300 tys. zł. Całość kosztów pochodzić będzie z budżetu powiatu. Długość chodnika to prawie 400 m. Gotowy ma być na 13 grudnia. Wykonawcą została firma Bu-Dro-Mel.