Miłosz Bogucki z Piły Mistrzem Świata juniorów w kickboxingu!

Data: 10-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Miłosz Bogucki z Piły Mistrzem Świata juniorów w kickboxingu! To największy sukces w historii klubu Sporty Walki Piła. Miłosz Bogucki zdobył właśnie złoty medal Mistrzostw Świata juniorów w kickboxingu.

-
Ogromne gratulacje dla zawodnika oraz trenerów Przemysława Leńca i Przemysława Drajera. Jestem z Was dumny, podobnie jak mieszkańcy powiatu pilskiego, tym bardziej że Powiat Pilski pomógł w otwarciu klubu Sporty Walki Piła w budynku przy Wojska Polskiego 49b w Pile i wspiera szkolenie zawodników - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Tegoroczne zmagania Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w kickboxingu odbywały się we włoskim Lido di Jesolo. Wśród powołanych do polskiej kadry znaleźli się dwaj przedstawiciele Sportów Walki Piła: Xavier Rzeszut oraz Miłosz Bogucki. Ten pierwszy po dość pechowym losowaniu już w pierwszej walce trafił na aktualnego mistrza Europy w swojej kategorii. Niestety pilanin przegrał pojedynek i tym samym zakończył zmagania w mistrzostwach.
 
Także Miłosz Bogucki nie miał łatwej drogi do finału. Po drodze musiał się zmierzyć m.in. ze złotym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. W każdej swojej walce dominował nad rywalami i ostatecznie w pełni zasłużenie sięgnął po złoty medal.
 
To kolejne wielkie osiągnięcie Miłosza Boguckiego, który mimo młodego wieku (17 lat) ma na koncie brązowy medal Mistrzostw Europy, wiele medali Mistrzostw Polski i to zarówno w kick boxingu jak i w boksie. Klubowymi trenerami Boguckiego są Przemysław Drajer (kickboxing) i Przemysław Leniec (boks).
 
Złoty medal Mistrzostw Świata to największe osiągnięcie w dotychczasowej historii klubu. Trenerzy pilskich Sportów Walki przyznają, że największym ich marzeniem jest to aby któryś z ich wychowanków zdobył medal Igrzysk Olimpijskich, a Bogucki jest na pewno jednym z tych zawodników który ten cel w przyszłości może osiągnąć!
 
Zapisz się na newsletter