Złoto i srebro dla bokserek z klubu Sporty Walki Piła

Data: 12-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Złoto i srebro dla bokserek z klubu Sporty Walki Piła Julianna Rutkowska, zawodniczka klubu Sporty Walki Piła zdobyła złoty medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w kategorii junior 63 kg, które w minionym tygodniu odbyły się w Gliwicach.
Ogromny sukces odniosła także Julia Kowalska, zdobywając srebrny medal w kategorii kadet 48 kg.
Serdecznie gratulujemy.
Warto dodać, że turniej w Gliwicach to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów dla kobiet w boksie w Europie. Zgromadził 246 zawodniczek z całego świata, a jednym z sędziów mistrzostw był Eligiusz Komarowski, starosta pilski, sędzia klasy międzynarodowej w boksie olimpijskim.
Trenerem naszych utalentowanych zawodniczek jest Przemysław Leniec. Brawo.
Powiat Pilski wspiera szkolenie dzieci i młodzieży w klubie Sporty Walki Piła, którego zawodnicy regularnie odnoszą krajowe i międzynarodowe sukcesy.