Sportowe obchody 100-lecia stadionu przy Okrzei w Pile

Data: 16-08-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sportowe obchody 100-lecia stadionu przy Okrzei w Pile Rodzinny Piknik Sportowy rozpoczął tegoroczne obchody 100 – lecia Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile. Na stadionie zaprezentowały się stowarzyszenia i kluby sportowe, uczestnicy szkółek piłkarskich, a na koniec rozegrano mecz piłkarski między legendarną drużyną MKP 1999 Piła a obecną MKP Powiat Pilski.
Uczestnicy pikniku na co dzień korzystają z odbudowanego w 2020 r. przez Powiat Pilski stadionu. Obiekt ten służy piłkarzom, lekkoatletom oraz amatorom wielu innych dyscyplin sportu. Korzystają z niego kluby i stowarzyszenia sportowe, uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy, którzy lubią aktywność fizyczną.
- Stadion znajduje się w centrum miasta, jest dostępny dla każdego od rana do wieczora, za darmo. Odbudowaliśmy ten obiekt, aby służył popularyzacji sportu wśród mieszkańców gmin powiatu pilskiego i mogły się tu odbywać także ciekawe wydarzenia sportowe, tak jak miało to miejsce przed laty. Po modernizacji stadion jest użytkowany właściwie przez cały rok. Korzystają z niego dzieci, młodzież i dorośli – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Podczas Rodzinnego Pikniku Sportowego zaprezentowały się popularne kluby sportowe: piłkarze z  MKP Powiat Pilski, Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski, KS Futsal Powiat Pilski, koszykarze z KS Basket Piła, siatkarze z UKS SMS Joker Piła, siatkarki z SPS Volley Piła, judocy z UKS „6” Piła, zawodnicy KS Sporty Walki Piła, pięściarze z WKS Sokół Piła, lekkoatleci z PLKS Gwda Piła i KS Gwardia Piła, strzelcy z SKS Inter – Continental Piła oraz akrobaci z MDK Iskra w Pile. Wszyscy członkowie klubów prezentowali swoje umiejętności i zachęcali do uprawiania sportu.

W tym samym czasie na murawie rozegrano turniej uczestników szkółek piłkarskich. Zaprezentowały się następujące akademie: Akademia Piłkarska Reissa Piła, KP Piła, Krajna Wyrzysk, GKS Szydłowo, Akademia Piłkarska Soccer Stars Piła, Akademia Piłkarska Football Academy Piła. Turniej rozegrano w różnych kategoriach wiekowych, a wszyscy młodzi adepci piłki nożnej zostali uhonorowani medalami. Zwieńczeniem pikniku był mecz MKP 1999 Piła vs MKP Powiat Pilski, który 4:3 wygrała drużyna Powiatu Pilskiego.