Najbliższe koncerty i pikniki na Stadionie Powiatowym przy Okrzei

Data: 05-08-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Najbliższe koncerty i pikniki na Stadionie Powiatowym przy Okrzei Zapraszamy mieszkańców na niezwykle ciekawe wydarzenia, które odbędą się w przyszły długi weekend na Stadionie Powiatowym w Pile: Rodzinny Piknik Sportowy i Rodzinny Piknik Wojskowy. Towarzyszyć im będą koncerty znanych gwiazd.

13 sierpnia (sobota), w godzinach od 14.00 do 18.00 odbędzie się RODZINNY PIKNIK SPORTOWY z okazji 100-lecia stadionu. W programie: turniej szkółek piłkarskich, prezentacja oraz pokazy klubów i stowarzyszeń sportowych, różnych dyscyplin: lekkoatletyki, strzelectwa, koszykówki, sportów walki, strzelectwa.
O godz. 17.00 rozegrany zostanie mecz legendarnej drużyny MKP 1999 Piła z obecnym zespołem MKP Powiat Pilski.
To część sportowa, natomiast wieczorem zapraszamy na fantastyczne koncerty.

O godz.  19.00 na scenie wystąpi zespół MELOMANY znany z popularnego programu „Jaka to melodia?”. Przebojów polskich i światowych nie zabraknie.

Z kolei o godz. 20.30 odbędzie się koncert Andrzeja Piasecznego. To muzyczna gwiazda, która łączy pokolenia. Podczas koncertu zaplanowaliśmy niespodziankę, także dla publiczności.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście bezpłatny.
- Obchody 100-lecia stadionu warto razem świętować. Obiekt ma długą i ciekawą historię. Niestety, przez wiele minionych lat był zaniedbany, a mieszkańcy rzadko z niego korzystali. Po odbudowie, którą zrealizowaliśmy w 2020 roku, Stadion Powiatowy przy Okrzei to jedno z najważniejszych miejsc w regionie, w którym tętni życie sportowo-rekreacyjno-kulturalne – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Niezwykle atrakcyjna na stadionie będzie także niedziela, 14 sierpnia. W godz. od 11.00 do 17.00 odbędzie się RODZINNY PIKNIK WOJSKOWY z okazji Święta Wojska Polskiego. To wydarzenie, które Powiat Pilski organizuje razem z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Pile.
- Podczas kolejnego pikniku wojskowego, który zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem  mieszkańcy będą mogli zobaczyć najnowszy sprzęt wojskowy polskiej armii i jak zawsze  porozmawiać z żołnierzami. Obecni będą także żołnierze armii amerykańskiej. Przyznam, że w tym roku będziemy gościć rekordową liczbę jednostek, aż 13 – mówi starosta.

- W sumie obecnych będzie ponad 100 żołnierzy i sprzęt bojowy. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na stadionie w Pile czołg Leopard 2A5, który przyjedzie z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej, ze Szczecina przyjedzie Moździerz Samobieżny M120 RAK, a ze Złocieńca Bojowy Wóz Piechoty BWP-1. Sprzęt będzie można dotknąć, wejść do środka, zrobić pamiątkowe zdjęcia – zdradza szczegóły mjr Robert Nazaruk, z-ca szefa WCR w Pile.

Żołnierze przygotują także rekordową liczbę porcji wojskowej grochówki. Dla dzieci jak zwykle dostępne będą darmowe dmuchańce i wiele innych atrakcji.
Podczas pikniku nie zabraknie stanowisk pilskiej policji i sprzętu straży pożarnej.
Na koniec liczne koncerty. O godz. 19.00 wystąpi Liber,  o g. 20.00 – Mezo, o g. 21.00 Grubson. Wstęp wolny.

Krótka historia Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile
Stadion przy ul. Okrzei ma bardzo bogatą historię, której początki sięgają 14 sierpnia 1922 r, . kiedy w tym miejscu został otwarty plac sportowy Stowarzyszenia Sportowego Hertha 1910 Piła - najstarszego pilskiego klubu piłkarskiego.
W latach międzywojennych odbywały się tutaj spotkania międzypaństwowe, jak choćby mecz piłkarski pomiędzy miejscową drużyną SV „Hertha” 1910 a „Polonią” Bydgoszcz. Z tej okazji przybyło do Piły wielu Polaków z okolicznych miejscowości w tym również ze Złotowa i Zakrzewa z flagami narodowymi aby kibicować bydgoszczanom.
Po wojnie najpierw trenowali tu zawodnicy Robotniczego Klubu Sportowego „Orzeł” założonego przy Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego, a od 1948 roku służył on piłkarzom Kolejowego Klubu Sportowego „Polonia” utworzonego przez pracowników parowozowni i stacji PKP Piła. Dopiero w latach osiemdziesiątych obiekt przejął Klub Sportowy „Gwardia”.
Od 2001 roku jego właścicielem jest Powiat Pilski.
W 2020 r. dzięki staraniom obecnych władz powiatu pilskiego ze starostą Eligiuszem Komarowskim na czele przy dużym udziale środków unijnych stadion został odbudowany i obecnie spełnia różne funkcje: od sportowej, przez rekreacyjną i kulturalną. Jest miejscem integracji społecznej i służy wszystkim mieszkańcom gmin powiatu pilskiego.