Biblioteka digitalizuje pamiątki po Solidarności Regionu Pilskiego

Data: 04-08-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biblioteka digitalizuje pamiątki po Solidarności Regionu Pilskiego Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile realizuje ciekawy projekt digitalizacji pamiątek "Solidarności regionu pilskiego. Zapomniani bohaterowie, wspomnienia, pamiątki”. "  Wszystkie dokumenty zostaną udostępnione w Cyfrowym Archiwum Społeczności Lokalnej Regionu Pilskiego.
W związku z tym osoby, które posiadają w rodzinnych archiwach pamiątki: ulotki, fotografie, plakaty, dokumenty itp. proszone są o dostarczenie ich do głównej siedziby biblioteki przy ul. Staromiejskiej 14 w Pile lub o kontakt tel. 67 351 79 03, wew. 33. Bibliotekarz umówi się zna spotkanie w domu i wszystkie czynności wykona na miejscu.
- Bardzo dziękujemy tym osobom, które już podzieliły się z nami swoimi pamiątkami. Razem utrwalimy pamięć o tamtych czasach i wydarzeniach – mówi Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektor biblioteki.  
Projekt został dofinansowany ze środków budżetu państwa. Patriotyzm Jutra. „Solidarność regionu pilskiego. Zapomniani bohaterowie, wspomnienia, pamiątki”.  Program realizowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Dofinansowanie - 54 000 zł. Całkowita wartość - 76 000 zł.
 
 
Zapisz się na newsletter