Brązowy Krzyż Zasługi dla Przewodniczącego Rady

Data: 28-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Brązowy Krzyż Zasługi dla Przewodniczącego Rady Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile, został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność samorządową. W imieniu wojewody, odznaczenie wręczyła Aneta Niestrawska, I wicewojewoda wielkopolski. Gratulacje przewodniczącemu złożyła także posłanka Marta Kubiak.

- Przyznanie takiego odznaczenia to nie tylko duża satysfakcja, ale przede wszystkim mobilizacja do dalszej działalności na rzecz społeczności naszego powiatu - mówi przewodniczący Kazimierz Wasiak.

Podczas uroczystości, która odbyła się 26 lipca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, odznaczeniami państwowymi uhonorowanych zostało 28 osób.

- Państwo pokazujecie, że obszary, w których działacie mogą inspirować, napędzać do twórczego działania, że jesteście ważną częścią Waszych lokalnych wspólnot i Małych Ojczyzn. Bardzo Wam za to dziękuję – powiedziała Aneta Niestrawska. 


Kazimierz Wasiak jest radnym Rady Powiatu w Pile z ramienia Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe od 1999 roku (z przerwą w latach 2006-2010), z okręgu miasto i gmina Łobżenica. W pierwszej kadencji (od maja 1999r. do 2002r.) pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki, Budżetu i Finansów, w drugiej kadencji (w latach 2002-2006) był przewodniczącym Komisji Budżetu. Od 2014 roku (drugą kadencję) pełni funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu w Pile.

GRATULUJEMY!
Zapisz się na newsletter