Powiat Pilski z czekiem na modernizację drogi Nowy Dwór - Leżenica

Data: 20-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski z czekiem na modernizację drogi Nowy Dwór - Leżenica Jak już informowaliśmy Powiat Pilski otrzymał z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja III – PGR, 2 mln 940 tys. zł na modernizację drogi powiatowej nr 1174P na odcinku Nowy Dwór - Leżenica.

18 lipca br. w Brzostowie, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przekazał na ręce przedstawicieli władz Powiatu Pilskiego, członków Zarządu: Emilii Załachowskiej i Krzysztofa Sadowskiego, symboliczny czek na dofinansowanie tej inwestycji.

- Są to kolejne środki finansowe z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, które otrzymał Powiat Pilski. Współpraca rządu i samorządu przynosi efekty. Tym razem zostaną one przeznaczone na remont drogi powiatowej Nowy Dwór – Leżenica o długości 1,8 km,w gminie Szydłowo. Właśnie poprzez takie inwestycje, jako Powiat, nie tylko poprawiamy bezpieczeństwo i komfort użytkowników naszych dróg ale także stwarzamy możliwość rozwoju również małym miejscowościom – powiedział Krzysztof Sadowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Dziękuję wszystkim samorządowcom za aktywność i gratuluję skutecznego pozyskiwania rządowych środków na realizację inwestycji najbliższych mieszkańcom Wielkopolski – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Warto przypomnieć, że w 2021r. Powiat Pilski pozyskał ponad 12 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na przebudowę blisko 6 km drogi powiatowej w ciągu obwodnicy północnej Kijaszkowo-Czajcze-Wysoka, a kilka tygodni temu blisko 20 mln na modernizację blisko 20 km dróg i budowę kilkukilometrowej ścieżki rowerowej Ujście- Byszki.

Współpraca buduje!