Pierwsze urodziny sołectwa Nowa Zawada w gminie Szydłowo

Data: 11-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwsze urodziny sołectwa Nowa Zawada w gminie Szydłowo Sołectwo Nowa Zawada obchodziło swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji w minioną sobotę odbył się festyn dla mieszkańców.
Nowa Zawada to nieduża miejscowość w gminie Szydłowo, która szybko się rozbudowuje. Obecnie znajduje się tu około 200 domów. Mieszkańcy rok temu postanowili założyć sołectwo i dzięki przychylności Rady Gminy Szydłowo Sołectwo Nowa Zawada stało się faktem. Na jego czele stanęła aktywna pani sołtys Katarzyna Sokołowska.

Festyn był zwieńczeniem rocznych działań, ale także formą integracji mieszkańców. Jego uczestników odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który chwali aktywność pani sołtys, Rady Sołeckiej i samych mieszkańców.
- Mieszkańcy Nowej Zawady mają ogromny potencjał i motywację do działania. Gratuluję. Staramy się ich wspierać. Już zmodernizowaliśmy drogę powiatową, w kierunku Zawady, która ma już bezpieczne chodniki i przystanki. Teraz kontynuujemy to zadanie, modernizując drogę na ostatnim odcinku, na terenie Gminy Piła, wraz z planowaną budową ścieżki rowerowej. Jako władzom powiatu zależy nam, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie na drogach i przy swoich domach - mówi starosta.

Gmina Szydłowo graniczy z Gminą Piła i również wielu pilan od lat buduje tu swoje domy.
- Niedaleko nas powstają nowe osiedla ze wspaniałymi mieszkańcami na czele. Prym wiedzie w tym Gmina Szydłowo, na terenie której buduje się najwięcej domów jednorodzinnych w Powiecie Pilskim.  Rocznie wydaję około 150 pozwoleń na budowę domów. Przykładowo na terenie gminy Piła około 50. To pokazuje, jak atrakcyjna dla mieszkańców stała się gmina Szydłowo - podsumowuje starosta. 
Zapisz się na newsletter