Bezpłatne treningi psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Data: 06-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bezpłatne treningi psychologiczne dla dzieci i młodzieży Polecamy niezwykle ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu profilaktyki i edukacji psychologicznej oraz emocjonalnej pod hasłem „Wakacyjna szkoła radzenia sobie”.  
Poprowadzą je terapeuci z fundacji Ciszum, w ramach realizowanego wraz z Powiatem Pilskim i Spółką CenterMed Poznań projektu „Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pile”, współfinansowanego z funduszy europejskich. Zajęcia będą bezpłatne i dostosowane do wieku uczestników. Skierowane są do dzieci od 7 do 13 lat i młodzieży do lat 16.
- Głównych celem warsztatów jest pomoc dzieciom i młodzieży w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych charakterystycznych dla ich wieku oraz nauka ważnych postaw społecznych. Zachęcam dzieci i młodzież, aby skorzystali z tej oferty mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Terapeuci poprowadzą zajęcia m.in. z takich tematów, jak:  
- umiejętność wyrażania swoich emocji
- zasady asertywnego zachowania
- nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem.
- poznanie mowy ciała
- poznanie technik relaksacyjnych.

Warsztaty będą prowadzone w lipcu i w sierpniu w Szkole Podstawowej nr 7, w Zespole Szkół przy Teatralnej, w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz w świetlicy Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile.   
Pierwsze zajęcia dla dzieci w wieku od 7-13 lat ruszają już 11 lipca w SP nr 7 w Pile. 
Szczegóły tel. 67 35 405 30 lub 511 739 113.
Na zajęcia obowiązują zapisy, rejestracja na stronie: www.szkolaradzeniasobie.com w zakładce Powiat Pilski.  

Dokładny plan zajęć:

1. Wakacje radzenia sobie – dla dzieci w wieku od 7-13 lat
Zajęcia w dniach 11, 12 i 13 lipca br. oraz w terminie 22, 23 i 24 sierpnia br. odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile. W godz. od 9:00 do 12:00  - klasy 1-3, od 12:00 do 15:00 dla klas 4-6.
I dzień – Dogadaj się z innymi.
 Pierwszy dzień to warsztaty psychologiczne pełne ćwiczeń w grupie, uczenia się komunikacji z innymi, wyrażania swoich emocji. Zajęcia mają na celu zwiększenie umiejętności społecznych uczestników.
II dzień – Poznaj siebie. Drugi dzień to warsztaty psychologiczne wypełnione ćwiczeniami dotyczącymi poznawania samego siebie. Zajęcia będą miały na celu zwiększenie własnej wartości i budowanie samoakceptacji.
III dzień – Zrelaksuj się. Trzeci dzień to techniki relaksacyjne, które pokażą jak  można się relaksować. Uczestnicy nauczą się form relaksacji oraz tego, jak może ona wpływać na dobre samopoczucie.
Link do zapisów TUTAJ
 
2. Program radzenia sobie dla dzieci w wieku 7-9 i 10-11 lat.
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat będą się odbywały w poniedziałki, w Zespole Szkół przy Teatralnej w dniach 11, 18, i 25 lipca br.(z możliwością przedłużenia), dla dzieci w wieku 10-11 lat - w środy 13, 20 i 27 lipca br. w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

Zajęcia mają na celu:
- naukę i ćwiczenie umiejętnego wyrażania emocji;
- rozpoznawania przyczyn złości i radzenie sobie z gniewem;
- naukę rozpoznawania swoich granic i stawiania ich;
- ćwiczenie i poznawanie zasad skutecznej komunikacji;
- poznawanie sposobów radzenia sobie ze stresem.
Link do zapisów:
Grupa wiekowa: 7-9 lat TUTAJ 
Grupa wiekowa: 10-11 lat TUTAJ

3. Klub socjoterapeutyczny dla młodzieży w wieku 13-16 lat. 
Zajęcia klubu będą się odbywały od 11 do 13 lipca, w godzinach 9:30 - 13:30 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica ("Nafta") – świetlica, dla młodzieży między 13 a 16 rokiem życia.
Zajęcia będą się skupiały na pracy z emocjami, umiejętnościami komunikacyjnymi i obrazem siebie. Osoba prowadząca sięga po różne techniki socjoterapeutyczne, takie jak dyskusja, filmoterapia czy psychoedukacja.
Link do zapisów TUTAJ      
Zapisz się na newsletter