Goście z powiatu tomaszowskiego w Starostwie w Pile

Data: 04-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Goście z powiatu tomaszowskiego w Starostwie w Pile Niedawno w Starostwie Powiatowym w Pile gościła grupa urzędników z powiatu tomaszowskiego (woj. łódzkie) ze starostą Mariuszem Węgrzynowskim na czele.
Samorządowcy przebywali na szkoleniu w sąsiednim Wałczu i postanowili na własne oczy zobaczyć jak funkcjonuje Powiat Pilski, który zdobył I miejsce w kraju w prestiżowym rankingu Związku Powiatów Polskich.
Doświadczeniami z pracy samorządowej wymienili się starosta pilski Eligiusz Komarowski i Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
Goście zostali także oprowadzeni po urzędzie oraz terenach wokół starostwa, gdzie powstały ścieżki edukacji ekologicznej i rekreacyjne dla mieszkanców. Odwiedzili także zmodernizowane i wybudowane przez Powiat Pilski obiekty: Stadion Powiatowy przy Okrzei oraz Powiatową Halę Sportową przy Pola.