Lato z Powiatem Pilskim – bogate w wydarzenia dla każdego

Data: 30-06-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Lato z Powiatem Pilskim – bogate w wydarzenia dla każdego Na tegoroczne wakacje Powiat Pilski zaplanował wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych dla mieszkańców. Główną areną spotkań będzie Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile.

- Praktycznie co dwa przez całe wakacje na stadionie odbywać się będzie ciekawe wydarzenie, któremu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne. Zaplanowaliśmy je tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Oczywiście wstęp na nasze wydarzenia jest bezpłatny. Już dzisiaj serdecznie zapraszam, warto zaplanować wakacje na stadionie-  mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pierwsze duże wydarzenie na stadionie już 17 lipca (niedziela), będzie to widowiskowy Pojedynek Gigantów Strongman o Puchar Starosty Pilskiego z udziałem czołowych polskich zawodników.
- Towarzyszyć mu będzie Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów, tak lubiany przez dzieci – mówi starosta.

30 lipca (sobota) koncerty zespołów rockowych – czyli Rock Scena Powiatu Pilskiego. Wystąpią zespoły: Alter Ego, Kil Folins, The Ghost, Ribs in Coke.

13 sierpnia (sobota) – Rodzinny Piknik Sportowy z z Okazji 100-lecia Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile.
- Wprawdzie 100 – lecie przypada 14 sierpnia, to zaczynamy dzień wcześniej, bo w niedzielę tradycyjnie organizujemy Rodzinny Piknik Wojskowy. Podczas jubileuszowych obchodów do południa odbędą się prezentacje klubów sportowych, liczne pokazy i piknik. Wieczorem natomiast koncerty popularnych gwiazd – zapowiada starosta.
O godz. 19.00 popularne przeboje zaśpiewa zespół MELOMANY – z programu „Jaka to melodia”. O godz. 20.30 na scenie wystąpi Andrzej Piaseczny z zespołem.

14 sierpnia (niedziela) odbędzie się Rodzinny Piknik Wojskowy, z udziałem wielu jednostek i służb  mundurowych. Zaczynamy o godz. 10.00.
Wieczorem natomiast kolejne koncerty, wystąpią: Liber, Mezo i Grubson.     
    

Na koniec Lata z Powiatem Pilskim na stadionie 11 września odbędą się Dożynki Powiatu Pilskiego połączone z Eko Meetingiem. Do Piły zjadą przedstawiciele gmin i sołectw. Odbędą się także liczne koncerty, wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca Krajna, a gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo SKANER.  

KULTURALNE WEEKENDY z teatrem i muzyką klasyczną
Już w piątek 1 lipca zaczynają się Kulturalne weekendy” organizowane przy wsparciu Powiatu Pilskiego przez Powiatową i Miejską  Bibliotekę im. Pantaleona Szumana w Pile. W dwa najbliższe weekendy do 10 lipca w gminach powiatu pilskiego odbędą się spektakle teatralne dla dzieci i koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu Polish Soloists Quartet.
- To projekt, na który pozyskaliśmy 78 tys. dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura dostępna”. Inicjatorem koncertów jest znakomity  skrzypek z Piły Sebastian Czaja, jako bibliotek dołożyliśmy do tego spektakle popularnych bajek – mówi Joanna Wyrwa Krzyżańska, dyrektor biblioteki.
Mieszkańcy będą mogli wysłuchać utworów Mozarta i Dvoraka, a także porozmawiać z artystami.   

Pierwszy spektakl i koncert już 1 lipca w Wysokiej, 2 lipca w Łobżenicy, 3 lipca w Osieku nad Notecią, 8 lipca w Szydłowie, 9 lipca w Śmiłowie, 10 lipca – w Pile (szczegóły na plakatach).

10. Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych
W piątek, 1 lipca w Białośliwiu rozpoczyna się jubileuszowy 10. Zlot Kolejek Wąskotorowych, na który również serdecznie zapraszamy. W piątek mieszkańcy będą mogli poznać zaplecze techniczne taboru („Parowozy od Kuchni”), w sobotę podziwiać paradę parowozów i przejechać się kolejką, a wieczorem wziąć udział w dyskotece pod chmurką. W niedzielę również zapraszamy na przejazdy kolejką i festyn rodzinny.  
Zapisz się na newsletter