Kultywują kulturę przodków i działają na rzecz pojednania

Data: 29-06-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kultywują kulturę przodków i działają na rzecz pojednania  Członkowie Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Pile obchodziło 30 – lecie istnienia. To jedyne takie stowarzyszenie mniejszości niemieckiej działające w Wielkopolsce. Jego przewodniczącym od lat jest pan Edwin Kemnitz.

Jubilatów odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Pełnicie bardzo ważną misję. Od lat działacie na rzecz pojednania między narodem polskim i niemieckim. Dbacie o dziedzictwo swoich przodków, pomagacie ich dzieciom i wnukom pielęgnować rodzinną historię. Gratuluję Wam pięknego jubileuszu i życzę dużo zdrowia i pomyślności – powiedział starosta.
Na co dzień członkowie Towarzystwa spotykają się, kultywują historię, jeżdżą na wycieczki krajoznawcze, organizują kursy języka niemieckiego. Są otwarci na innych, zapraszają mieszkańców do swojego grona.