Kulturalne weekendy w gminach powiatu pilskiego

Data: 22-06-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kulturalne weekendy w gminach powiatu pilskiego Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile oraz Polish Soloists Quartet zapraszają mieszkańców do udziału w „Kulturalnych weekendach”, które  w lipcu odbędą się w gminach powiatu pilskiego.

To wyjątkowy projekt, który popularyzować będzie literaturę, teatr oraz muzykę klasyczną, jako formy inspiracji do twórczego spędzania czasu wolnego.
Projekt ma być alternatywą dla wydarzeń komercyjnych. Został dofinansowany w kwocie blisko 80 tys. zł przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a środki pochodzą z Funduszu Promocji Kultury. Program jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Zaplanowano łącznie 13 wydarzeń artystycznych, w tym 7 plenerowych spektakli:
- Teatru Falkoshow , „O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał”, „O Rybaku i złotej rybce”, „Zaczarowany kapturek”; Teatru w Lesie spektakl „Dziadek do orzechów – Historia niezwykła”, Teatru Kamyk na drodze spektakl „Poplieluszka” i Teatru Marca spektakl „Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie”; 

Odbędzie się także 6 koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu popularnej grupy Polish Soloists Quartet (wystąpi m.in. znakomity skrzypek z Piły Sebastian Czaja). Muzycy zagrają na osiedlowych podwórkach, salach, aulach, w domach kultury.
Będą to koncerty znanych hitów muzyki klasycznej. W repertuarze: W. A. Mozarta - Serenada „Eine Kleine Nachtmusik”, K. 525 (18’00’’), A. Dvoraka - Kwartet „Amerykański”, Op. 96 (25’00’’).

Zapraszamy całe rodziny: 
1 lipca - Wysoka,
2 lipca - Łobżenica,
3 lipca - Wyrzysk,
8 lipca- Szydłowo,
9 lipca- Śmiłowo,
10 lipca-Piła.

Projekt wsparł również Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, a wydarzenia odbędą się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
 
Zapisz się na newsletter