I Trójbój Siłowy Szkół Średnich. Uczniowie dali z siebie wszystko...

Data: 10-06-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

I Trójbój Siłowy Szkół Średnich. Uczniowie dali z siebie wszystko... Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbył się I Powiatowy Trójbój Siłowy Szkół Średnich, zorganizowany przez  Zespół Szkół Technicznych w Pile.

W rywalizacji wzięły udział reprezentacje 5 szkół: Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile oraz organizatora wydarzenia - Zespołu Szkół Technicznych.
Pięcioosobowe drużyny rywalizowały w 3 konkurencjach: wyciskaniu sztangi na leżąco, na torze  przeszkód oraz w przeciąganiu liny. Uczniowie dali z siebie wszystko.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z „Budowlanki” (ZSB), drugie z „Mechanika” (ZST), trzecie z pilskiej ‘Nafty” (ZS im. St. Staszica).
Nagrody i puchary wręczył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.  
- Gratuluję wszystkim uczestnikom determinacji i woli zwycięstwa. Nie ma znaczenia, czy ktoś dzisiaj zajął pierwsze czy piąte miejsce, ważna była dobra zabawa i zacięta walka do samego końca - powiedział.
Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego. Na wsparcie uczniowie mogli liczyć także ze strony Rady Rodziców ZST, która zapewniła poczęstunek dla wszystkich uczestników. Uczniów dopingowała także Emilia Piechocka, radna Rady Miasta w Pile i oczywiście dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Pile - Daria Szostak.
 
Zapisz się na newsletter