Dni skupienia samorządowców i strażaków w Górce Klasztornej

Data: 16-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dni skupienia samorządowców i strażaków w Górce Klasztornej W Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej w miniony weekend odbyły się ważne uroczystości: w sobotę XVIII Dzień Skupienia Samorządowców, w niedzielę XXXVIII Dzień Skupienia Strażaków. 

Dni skupienia w sanktuarium odbywają się od lat. W sobotę w uroczystej mszy świętej uczestniczyli samorządowcy, radni, burmistrzowie. Władze Powiatu Pilskiego reprezentował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz radna powiatu Zdzisława Bosak-Kawa.

Na spotkanie z okazji Dnia Skupienia Strażaka z kolei licznie przybyli druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin powiatu pilskiego oraz strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile. Obecni byli reprezentanci także innych służb: Policji, Lasów Państwowych.
  
Uroczystość miała piękną oprawę. Delegacje przyjechały z pocztami sztandarowymi, potem odbyła się uroczysta msza święta z procesją, na koniec spotkanie integracyjne. Dzień skupienia połączono z obchodami Dnia Strażaka.  
- Dni skupienia w sanktuarium w Górce Klasztornej odgrywają ważną rolę. To nie tylko czas zadumy i refleksji, ale także spotkanie integracyjne środowisk samorządowych i strażackich – mówi Kazimierz Wasiak, który jako strażak ochotnik razem z radną Zdzisławą Bosak-Kawa także uczestniczył w tym wydarzeniu.     

Dzień Skupienia Strażaków Honorowym Patronatem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.
 
Zapisz się na newsletter