Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu w Starostwie

Data: 09-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu w Starostwie W Starostwie Powiatowym w Pile gościła blisko 50 – osobowa grupa uczniów dwóch klas ósmych wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, do której na co dzień uczęszcza ok. 400 osób.

- Wizyty uczniów w Starostwie Powiatowym w Pile niezmiernie mnie cieszą, budzą one zainteresowanie najmłodszych sprawami obywatelskimi. To bardzo ważne, aby poznawali swój region, dowiadywali się o nim jak najwięcej – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Piły, stolicy powiatu pilskiego, w której niebawem większość z nich będzie pobierała naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Starosta przedstawił im ofertę szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.  
- Zapewniłem ich, że przez minione 6 lat nasze placówki oświatowe bardzo się zmieniły, mają nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, nowe obiekty sportowe, dzięki czemu jest możliwość pobierana edukacji na wysokim poziomie - dodaje starosta.  

Uczniowie zwiedzili także budynek Starostwa, odwiedzili schron, który mieści się w piwnicy budynku. Zwiedzili także ścieżki edukacji ekologicznej, znajdujące się wokół siedziby władz Powiatu Pilskiego. Dodatkową atrakcją była wizyta w studiu nagrań, w którym chętni uczniowie mogli wystąpić przed kamerą i nagrać pozdrowienia dla swoich rówieśników.

Na koniec goście otrzymali upominki, które wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Zawsze jestem otwarty na takie wizyty i serdecznie zapraszam uczniów pozostałych szkół z gmin powiatu – dodaje starosta.
Na koniec starosta Eligiusz Komarowski życzył uczniom powodzenia na egzaminach ósmoklasisty.
 
Zapisz się na newsletter