Z wizytą w Powiatowym Klubie Pogodnego Seniora w Pile

Data: 05-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z wizytą w Powiatowym Klubie Pogodnego Seniora w Pile Starosta pilski Eligiusz Komarowski razem z Arkadiuszem Kubichem, wicestarostą pilskim oraz Krzysztofem Pabichem, radnym Rady Powiatu w Pile odwiedzili Powiatowy Klub Pogodnego Seniora w Pile i razem z seniorami sadzili warzywa i kwiaty przed siedzibą klubu.

23 maja miną 3 lata odkąd w wyremontowanym budynku przy alei Wojska Polskiego 49 b w Pile Powiat Pilski urządził dla seniorów z gmin powiatu pilskiego miejsce, w którym mogą na co dzień się spotkać, rozwijać swoje talenty i pasje, czy zadbać o zdrowie. Klub mieści się na blisko 200 m2, znajduje się tu 6 pomieszczeń z przeznaczeniem na zajęcia, spotkania i warsztaty, kuchnia oraz dwie łazienki. Obecnie uczęszcza tu blisko 40 osób. Seniorzy spotykają się codziennie od wczesnych godzin porannych do popołudniowych. 
- Staramy się organizować dla uczestników jak najwięcej ciekawych zajęć. Seniorzy uczestniczą w zajęciach artystycznych, jak np. malowanie obrazów, kulinarnych, muzycznych. Odbywają się tu liczne spotkania, prelekcje na temat zdrowego stylu życia, seniorzy mogą także korzystać z sali do ćwiczeń, która służy do rehabilitacji ruchowej – wymienia Mirosława Jakobsche, prowadząca klub.
Uczestnicy klubu wyjeżdżają także na atrakcyjne wycieczki, zwiedzają region i poznają jego tradycje. Są na nie wożeni Senior Busem, podarowanym przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe. Powiatowy Klub Pogodnego Seniora w Pile to miejsce, gdzie jego uczestnicy ciekawie spędzają czas.
 
W ramach zajęć ogrodniczych w minioną środę, przed swoją siedzibą sadzili warzywa i kwiaty, w czym pomagali im przedstawiciele władz powiatu.    
- Było nam niezmiernie miło razem z Wami uczestniczyć w tych zajęciach. Sam jestem działkowcem i sprawiło mi to wielką przyjemność. Widzę, że to miejsce było Wam potrzebne, czujecie się tu jak w domu, nawiązaliście przyjaźnie. Seniorzy to ważna grupa społeczna, których trzeba wspierać i zawsze będę Was wspierał – mówił starosta Eligiusz Komarowski.
Już wkrótce na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile uczestnicy klubu będą obchodzić jego 3 – letni jubileusz.

Klub Seniora w Pile to jedno z kluczowych zadań projektu partnerskiego, zainicjowanego przez Powiat Pilski jeszcze w 2017r wartości 3,3 mln zł. Projekt pn. „Wsparcie dla osób starszych, niesamodzielnych, w tym niepełnosprawnych z terenu Powiatu Pilskiego” uzyskał dofinansowanie w kwocie 3,1 mln zł w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO), Europejskiego Funduszu Społecznego.
Chętni, którzy chcą zostać uczestnikami Klubu mogą zgłaszać się do p. Mirosławy Jakobsche, tel. (067) 350-91-55, e-mail: ks.pila@wp.pl
Zapisz się na newsletter