4 maja szczególnie dziękujemy strażakom za ich ofiarną służbę

Data: 04-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

4 maja szczególnie dziękujemy strażakom za ich ofiarną służbę 4 Maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka.  
- Wszystkim strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dziękuję za trud, ofiarność i bezinteresowną chęć niesienia pomocy w ratowaniu życia i mienia mieszkańców. Na co dzień ze sobą współpracujemy, zawsze staram się Wam pomagać, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie priorytetem – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Powiat Pilski wspiera zarówno Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, jak i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych we wszystkich gminach powiatu. Kilka lat temu przy wsparciu finansowym powiatu wyremontowano budynek strażnicy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Lelewela. Obecnie trwa natomiast budowa strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Pile oraz gruntowna modernizacja istniejącego budynku komendy. Prace realizowane są etapami, a do tej pory wydano na ten cel ponad 8 mln złotych. Dofinansowaliśmy także zakup dla PSP między innymi samochodu specjalistycznego, rozpoznawczo-ratowniczego, mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych, skokochronu czy namiotu pneumatycznego.

Wspieramy również Ochotnicze Straże Pożarne działające w gminach powiatu pilskiego. Od 2019 roku na zakup wozów strażackich, ubrań czy sprzętu przeznaczyliśmy ponad 300 tys. złotych. Organizujemy także wspólne akcje profilaktyczne, które mają zwiększyć bezpieczeństwo i pikniki strażackie, na które tak chętnie przybywają mieszkańcy. Kolejne wydarzenie z udziałem strażaków zaplanowaliśmy już na koniec maja na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile.
- Wszystkim strażakom, zarówno tym zawodowym, jak i ochotnikom życzę bezpiecznej służby i tyle samo powrotów co wyjazdów – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.
 
Zapisz się na newsletter