Igrzyska Lekkoatletyczne „Nike 2022” na stadionie przy Okrzei

Data: 28-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Igrzyska Lekkoatletyczne „Nike 2022” na stadionie przy Okrzei Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyły się XXXVI Igrzyska Lekkoatletyczne "Nike 2022". W zawodach wzięło udział blisko 40 uczniów ze specjalnych  placówek szkolno-wychowawczych SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, z Jastrowia, Zespołu Szkół w Gębicach.

Zawodnicy rywalizowali w biegach, skoku w dal, rzucie piłką palantową. Dopingował ich m.in. Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który także wręczał puchary i medale zwycięzcom. Wydarzenie wsparł finansowo Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile. - To niezwykle cenna inicjatywa. Brawo dla zawodników i organizatorów – powiedział.

Organizatorem Igrzysk było Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "Sprawni Razem". - Uczniowie dla z siebie wszystko, woli walki im nie brakowało - podsumował Piotr Swadzyniak, prezes Stowarzyszenia.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą Igrzysk Nike była śp. Aleksandra Błażejewska, nauczyciel pedagogiki specjalnej, która uważała, że najlepszą rehabilitacją dla dzieci i młodzieży z lekką niepełnosprawnością intelektualną jest sportowa rywalizacja. Na wczorajszych zawodach obecne były także córka, syn oraz wnuczka p. Aleksandry. Zawodnikom kibicowali i pomagali m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Pile.
Zapisz się na newsletter