Bokserka z Piły brązową medalistką Mistrzostw Europy juniorek

Data: 25-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bokserka z Piły brązową medalistką Mistrzostw Europy juniorek Julianna Rutkowska, zawodniczka klubu Sporty Walki Piła zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorek w boksie, które w dniach od 11 do 22 kwietnia odbyły się w Sofii.
Zawodniczka z Piły znalazła się w 11- osobowym składzie reprezentacji Polski. To utytułowana zawodniczka, przypomnijmy, że 2 lata temu na Mistrzostwach Europy kadetek i kadetów, które również odbyły się w stolicy Bułgarii, zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy. Poprzeczka była więc postawiona wysoko. W półfinale reprezentantka Polski spotkała się z reprezentantką z Niemiec. Po wyrównanej walce o wejściu do finału zdecydowała ostatnia trzecia runda, w której sędziowie wskazali na Niemkę. Tym samym Julianna Rutkowska zdobyła brązowy medal.

Gratulacje Juliannie Rutkowskiej oraz trenerowi Przemysławowi Leńcowi, który od początku czuwa nad karierą bokserki z Piły, złożyli starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta Arkadiusz Kubich.
- Kariera Julianny Rutkowskiej rozwija się znakomicie. Zawodniczka wraz z trenerami jest już myślami przy Mistrzostwach Świata, które w listopadzie odbędą się w Hiszpanii. Jeszcze raz gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy – mówi starosta Eligiusz Komarowski.  
Zapisz się na newsletter