Medal dla mieszkańca Skrzatusza od Ministra Obrony Narodowej

Data: 13-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Medal dla mieszkańca Skrzatusza od Ministra Obrony Narodowej Leon Nuszczyński, mieszkaniec Skrzatusza (gm.) Szydłowo otrzymał medal „Za zasługi dla obronności kraju” nadany przez Ministra Obrony Narodowej.

Medal ten otrzymują rodzice, których wielu synów wstąpiło w szeregi Wojska Polskiego. Pan Leon ma w sumie 8 dzieci, 3 córki i 5 synów, w tym 4 zostało żołnierzami. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Gminy Szydłowo, a medal wręczył mjr Bogdan Stasiak, szef wydziału rekrutacji w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Pile.
Gratulacje Leonowi Nuszczyńskiemu w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożył Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
-  Wychowanie dzieci w patriotycznym duchu to wielkie wyzwanie. Gratuluję Panu wspaniałych synów, dla których bezpieczeństwo naszej Ojczyzny jest celem nadrzędnym. Ich służba w szeregach Wojska Polskiego, nabyte umiejętności, to zaszczyt i duma dla każdego rodzica – powiedział Krzysztof Sadowski.