Tworzy się Orkiestra Dęta Powiatu Pilskiego. Zapraszamy chętnych

Data: 11-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tworzy się Orkiestra Dęta Powiatu Pilskiego. Zapraszamy chętnych Osoby, których pasją jest muzyka i grają na instrumencie zapraszamy do Orkiestry Dętej Powiatu Pilskiego, która właśnie się tworzy. Pierwsze spotkanie już się odbyło, kolejne w najbliższy czwartek, 14 kwietnia w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile.

Z inicjatywą poprowadzenia orkiestry do Starosty Pilskiego zwrócił się muzyk, kapelmistrz Tomasz Wyrzykowski.
- Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Orkiestry dęte mają wielu miłośników i są ozdobą wielu uroczystości. Orkiestra Dęta Powiatu Pilskiego z pewnością byłaby naszą wizytówką. Serdecznie zachęcam wszystkie osoby, które potrafią grać na instrumentach, mają czas i ochotę na wspólne granie, aby dołączyły do tworzącej się orkiestry – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pierwsze spotkanie odbyło się w miniony czwartek. Obecny był m.in. Romuald Wiza:
- Każda orkiestra to jest coś dobrego, to jest kultura. W Pile były kiedyś cztery orkiestry, dwie wojskowe, kolejowa, górnicza i wszystkie się rozpadły. A muzyków jest bardzo dużo, ale wszyscy grają już w innych orkiestrach, bo w Pile przez długie lata nie było żadnej. Mnie pomysł powołania nowej orkiestry bardzo się spodobał i dlatego przyszedłem. Zachęcam muzyków, bo gra w orkiestrze z pewnością jest satysfakcjonująca - mówi.

Przyszedł również pan Mateusz z córką, aby ją zachęcić do wspólnego muzykowania oraz osoby, które potrafią grać, aby dołączyli do orkiestry.
- Z grania w orkiestrze wydziela się pozytywna energia. Nie ma się co przejmować, jak coś nie wychodzi, początki są zawsze trudne. Mamy duży potencjał, w samej Pile mieszka około 70 tys. osób, w powiecie ponad 100 tys., a w Pile mamy szkołę muzyczną. Wspólnie stwórzmy coś wspaniałego. Nie warto grać w czterech ścianach, tylko dla siebie. Warto do nas dołączyć, mamy fajną wyremontowaną salę, aranżera, wsparcie Powiatu Pilskiego, a taka orkiestra jest potrzebna w Pile.   

Na kolejną próbę orkiestry zaprasza inicjator przedsięwzięcia Tomasz Wyrzykowski.
- Pomysł ten ma na celu zaktywizować osoby, które chcą grać, a może nie miały okazji spotkać się z fajnymi ludźmi, którzy mają podobną pasję. Zaczynamy nowy rozdział w Pile, chcemy stworzyć Orkiestrę Dętą Powiatu Pilskiego. Namawiam wszystkich, aby do nas dołączyli. Cały czas trwa nabór. Potrzebujemy muzyków od instrumentów dętych drewnianych, blaszanych, perkusyjnych. Tak więc serdecznie zapraszam.  

Próby orkiestry odbywają się w czwartki, od godz. 17.00 w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile, przy ul. Kilińskiego. Najbliższa już 14 kwietnia. Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do nowej orkiestry.          
Zapisz się na newsletter