W maju ruszy przebudowa ulicy Kamiennej w Pile

Data: 06-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W maju ruszy przebudowa ulicy Kamiennej w Pile Starosta pilski Eligiusz Komarowski razem z wicestarostą Arkadiuszem Kubichem podpisali umowę z wykonawcą na przebudowę ulicy Kamiennej, kolejnego odcinka drogi powiatowej Piła – Zawada  leżącego w granicach Gminy Piła.  

- Bezpieczeństwo mieszkańców i komfort podróżowania to jeden z moich priorytetów. Dlatego już kilka tygodni po przejęciu od Gminy Piła zarządzania drogami powiatowymi w granicach miasta przystąpiliśmy do pracy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Ten długo wyczekiwany przez wielu mieszkańców remont, zwłaszcza Gładyszewa i Zawady, rozpocznie się już na początku maja, a jego zakończenie planowane jest w listopadzie tego roku.  
- Prace budowlane rozpoczną się po weekendzie majowym. Teraz jest czas dokonywania uzgodnień, zmian w organizacji ruchu. O wszelkich utrudnieniach mieszkańcy będą z wyprzedzeniem informowani – dodaje starosta.   

Za sprawne przeprowadzenie inwestycji odpowiedzialna będzie firma Redon z Nakła.
Koszt przebudowy tej ulicy to prawie 5 mln złotych, z czego 70 procent stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
Zapisz się na newsletter