Konkurs na śniadanie wielkanocne w Falmierowie

Data: 04-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konkurs na śniadanie wielkanocne w Falmierowie Koło Gospodyń Wiejskich w Falmierowie zorganizowało konkurs kulinarny „Śniadanie Wielkanocne”. Do konkursu zaprosiły panie z sołectwa Glesno, z KGW Dobrzyniewo, KGW Kościerzyn Wielki, KGW Gromadno i KGW z Polanowa.
Konkurs polegał na przygotowaniu wielkanocnych potraw. Na stołach królowały paszteciki, jajka, kiełbaski i inne przepyszne dania wielkanocne, łącznie z wielkanocnym ciastem. Komisja, choć miała niełatwe zdanie, dokonała wyborów zwycięzców: pierwsze miejsce zdobyło KGW z Gromadna, drugie KGW z Falmierowa, trzecie KGW Kościerzyn Wielki.
- Gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom konkursu. Potrawy były przepyszne i pięknie przygotowane – mówi Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile, która odwiedziła panie z KGW.
Obecni byli m.in. członkowie towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska, którzy promują tradycje regionalne oraz mieszkanki i terapeuci Domu Pomocy Społecznej z Falmierowa, którzy zaprezentowali swoje  rękodzieła o tematyce wielkanocnej.
 
Zapisz się na newsletter