Spotkanie poświęcone misjom zagranicznym Wojska Polskiego

Data: 02-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie poświęcone misjom zagranicznym Wojska Polskiego W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyło się spotkanie członków Centrum Weterana Działań Poza Granicami Kraju, którego tematem był udział Wojska Polskiego w misjach zagranicznych.

Prelegenci Centrum, które jest ośrodkiem wspierającym żołnierzy i rodziny uczestników misji, opowiadali o polskich działaniach poza granicami kraju, o trudach i niebezpieczeństwach misji wojskowych, ale i satysfakcji z niesionej pomocy. Na widowni zasiedli m.in. uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Technicznych w Pie, dla których była to doskonała lekcja współczesnej historii i patriotyzmu.. Obecny był także Arkadiusz Kubich, wicestarosta piski, który podziękował członkom misji za odwagę i godne reprezentowanie Polski. Jednym z prelegentów był Jarosław Grzebyk z Koła nr 24 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Pile, który służył w Iraku i Afganistanie.