Test Coopera na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile

Data: 29-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Test Coopera na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile przeprowadzono tzw. test Coopera, podczas którego biegacze w różnym wieku mogli sprawdzić swoją wytrzymałość.

Biegacze mieli możliwość przetestowania swojej kondycji fizycznej podczas 12-minutowego nieprzerwanego biegu. Pokonany przez nich dystans był dokładnie mierzony i porównywany z tabelkami skategoryzowanymi według płci i wieku, opracowanymi przez amerykańskiego lekarza Kenetha H. Coopera na potrzeby amerykańskiej armii. Dzisiaj test zwany jego nazwiskiem jest bardzo popularny wśród sportowców.
Chętnych do sprawdzenia swojej wytrzymałości na Stadionie Powiatowym nie brakowało. Odwiedził ich starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. 
Każdy biegacz po ukończeniu testu otrzymał certyfikat potwierdzający pokonany dystans. Zwycięzcą okazał się Jakub Filipiak z Osieka nad Notecią, który przebiegł 3,5 km. Nagrody uczestnicy otrzymali z rąk wicestarosty Arkadiusza Kubicha, a wydarzenie zorganizował KS Gwardia Piła pod  Honorowym  Patronatem Starosty Pilskiego.
 
Zapisz się na newsletter