Konkurs o sztukach plastycznych dla uczniów szkół średnich

Data: 28-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

 Konkurs o sztukach plastycznych dla uczniów szkół średnich  Po raz pierwszy Biuro Wystaw Artystycznych w Pile zorganizowało Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztukach Plastycznych dla uczniów szkół średnich. Zwycięzcą została drużyna z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
Uczniowie musieli wykazać się przede wszystkim duża wiedzą z twórczości rodzimych artystów i lokalnych wydarzeniach z dziedziny kultury i sztuki. Konkurs odbył się w kliku etapach. W finale musiała być nawet dogrywka.  

- Poziom konkursu został oceniony na bardzo wysoki. Szeroki zakres pytań wymagał solidnego przygotowania i ogromnej wiedzy, toteż wszyscy uczestnicy Turnieju zasłużyli na wielkie brawa – mówi Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP w Pile.

Gratulacje zwycięzcom złożyli: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, pod którego Honorowym Patronatem odbyło się to wydarzenie oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

- Jestem pod wrażeniem przede wszystkim zainteresowania uczniów tym konkursem, w którym  wzięły udział reprezentacje wszystkich naszych szkół, także spoza Piły. I oczywiście gratuluję zwycięzcom znakomitej wiedzy -  mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Klasyfikacja w turnieju:
1 miejsce: drużyna Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile (Lena Biela, Zofia Pielacha i Nadia Zarańska)
2 miejsce: drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Pile (Zuzanna Siarkiewicz-Hoszowską, Szymon Doberstein i Kacper Nalepa)
3 miejsce: drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Pile (Dawid Przybylski, Igor Rumiński i Oskar Walczak)
4 miejsce: drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Pile (Weronika Zegel, Natalia Nitek oraz Paweł Seredyn).

Nagrodami w konkursie są:
I nagroda – bilety wyjazd dla 10 osób + opiekun, w okresie kwiecień-maj 2022 do teatru w Warszawie;
II nagroda – bilety dla 10 osób + opiekun na spektakl teatralny w Poznaniu, w okresie kwiecień-maj 2022,
III nagroda – 10 biletów + opiekun na wydarzenie kulturalne w Pile, w okresie kwiecień-maj 2022
IV miejsce - bony do EMPiKu.
Zapisz się na newsletter