Konferencja dla pracodawców o zatrudnianiu obywateli Ukrainy

Data: 21-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konferencja dla pracodawców o zatrudnianiu obywateli Ukrainy 24 marca w budynku dawnego kina Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile odbędzie się konferencja dla pracodawców na temat zatrudniania obywateli Ukrainy.
Konferencję organizują Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.

- Coraz więcej obywateli Ukrainy uciekając przed wojną przybywa do naszego kraju i regionu. Obecnie wielu z nich, aby normalnie żyć i zapewnić byt sobie i swoim dzieciom, szuka pracy – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

O tym jak zatrudnić obywateli Ukrainy, którzy po 24 lutego 2022 r. przybyli do naszego kraju, jakie formalności należy załatwić i jakie wsparcie jest możliwe, mowa będzie właśnie podczas konferencji. Do dyspozycji pracodawców, jeszcze przez dwie godziny po zakończeniu konferencji, dostępni będą eksperci PUP. Będzie zatem możliwość przeprowadzenia także indywidualnych rozmów.

Pracodawców zainteresowanych udziałem w konferencji, ze względów organizacyjnych, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 67 210 93 50.