Umowa z wykonawcą budowy kolejnego odcinka obwodnicy

Data: 17-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa z wykonawcą budowy kolejnego odcinka obwodnicy Władze Powiatu Pilskiego podpisały umowę z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej Kijaszkowo-Czajcze-Wysoka stanowiącej kolejny odcinek obwodnicy północnej powiatu pilskiego. Na tę inwestycję Powiat Pilski pozyskał ponad 12 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Prace zrealizuje firma Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpinski ze Złotowa. Umowę z wykonawcą podpisali: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.  

Inwestycja realizowana będzie na drodze powiatowej na łącznej długości blisko 6 km na odcinku Kijaszkowo-Czajcze-Wysoka. Droga zostanie poszerzona do szerokości  6,0 m i zyska nową nawierzchnię. Wykonany zostanie system odwodnienia, oznakowanie pionowe i poziome. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych.
- To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych Powiatu Pilskiego, oczekiwana przez mieszkańców, która znacznie poprawi bezpieczeństwo. W 2018 roku na odcinku Kruszki - Kijaszkowo powstał już pierwszy element tej obwodnicy na terenie gminy Wysoka i Łobżenica. Obecnie będziemy kontynuować te prace -  mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku.
 
Zapisz się na newsletter