Dary dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w Kijaszkowie

Data: 08-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dary dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w Kijaszkowie Uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali w Kijaszkowie, z darami odwiedzili druhowie z pilskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Pile oraz przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Kazimierz Wasiak przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz radne powiatowe Ewa Ramusiewicz i Zdzisława Bosak-Kawa.

- Wszyscy przekazaliśmy dzieciom przybory szkolne, zabawki, a dorosłym  artykuły chemii gospodarczej. Były uśmiechy dzieci i łzy wzruszenia ich matek. Dziękuję darczyńcom, zwłaszcza naszym uczniom i nauczycielom. Oczywiście to nie koniec naszej pomocy -  mówi starosta Eligiusz Komarowski.

W Kijaszkowie zamieszkały rodziny pracowników firmy Hjort Knudesen, głównie kobiety z dziećmi, które przybyły do Polski pod koniec lutego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu firmy oraz władz Powiatu Pilskiego zorganizowano dla nich schronienie w budynku Powiatu w Kijakszkowie, gdzie kiedyś mieścił się Dom Dziecka.
Obecnie przebywa to ok. 100 osób.

Przypomnijmy, że we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski w Pile, Wyrzysku i Łobżenicy uruchomiono 15 punktów zbiórki darów dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w naszym kraju, ale również tych, którzy zdecydowali się zostać, by bronić swojej ojczyzny.

Punkty czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Najpotrzebniejsze artykuły:
- odzież (nowa), środki higieniczne (pasta do zębów, mydło, pampersy, artykuły dla kobiet itp.), środki czystości (proszki, płyny, itp.), żywność o przedłużonym terminie przydatności do spożycia (konserwy, dżemy, woda, kasze, makarony, słodycze itp.) oraz artykuły oświetleniowe (latarki, świece, zapałki, baterie).
Zapisz się na newsletter