Pierwsze umowy na wsparcie klubów sportowych i stowarzyszeń

Data: 02-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwsze umowy na wsparcie klubów sportowych i stowarzyszeń W ramach wsparcia kultury fizycznej starosta pilski Eligiusz Komarowski wraz z pozostałymi członkami Zarządu Powiatu w Pile podpisał 17 umów na przekazanie dotacji dla klubów sportowych i stowarzyszeń. 

W pierwszym konkursie, który zorganizował Powiat Pilski w tym roku na wsparcie stowarzyszeń i klubów sportowych przeznaczono 265 tys. zł.  Ale już pod koniec kwietnia zorganizowany będzie drugi konkurs, na który Powiat Pilski zamierza przeznaczyć ok. 250 tys. zł.
- Już teraz zapraszam kluby do składania swoich ofert również te, które się reaktywują, mam na myśli m.in. klub żużlowy w Pile. Jesteśmy w stanie Was wesprzeć – zachęca starosta Eligiusz Komarowski.

Przy tej okazji zweryfikował nieprawdziwe informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, jakoby Powiat Pilski przeszkadzał w remoncie stadionu żużlowego przy ulicy Bydgoskiej w Pile.
- Należy przypomnieć, że to przetarg na renowację toru, ogłoszony przez jednostkę podległą Gminie był delikatnie mówiąc niechlujnie przygotowany, co tylko świadczy o jakości pracy dyrektora MOSiR w Pile, który swoje wynagrodzenie otrzymuje przecież z naszych podatków. Z zapisów przetargu wynikało np. to, że MOSiR sam … dla siebie ogłosił przetarg i miał być wykonawcą robót budowlanych. Moja oferta jest zatem cały czas aktualna, że jako Powiat Pilski możemy pomóc w zorganizowaniu  przetargu, bo naszą siłą jest profesjonalizm, o czym świadczy liczba wybudowanych i zmodernizowanych przez Powiat obiektów sportowych. Bo skoro takie problemy pojawiły się przy renowacji toru żużlowego, to co będzie w przypadku modernizacji całego stadionu? - mówił starosta.

Na koniec starosta pogratulował klubom i stowarzyszeniom, które otrzymały finansowe wsparcie.
- Życzę, byście dobrze je wykorzystali. Dodam, że kluby, które występują w "barwach" Powiatu Pilskiego w związku z dodatkowym promowaniem naszej jednostki samorządu terytorialnego mogą liczyć na dodatkowe wsparcie. Dziękuję, że odnosząc sukcesy nas promujecie, swoją małą Ojczyznę.  

Przypomnimy, że w ciągu blisko 6 lat, od kiedy Eligiusz Komarowski pełni funkcję Starosty Pilskiego, na wsparcie sportu Powiat Pilski przeznaczył łącznie już ok. 3,5 mln zł, wspierając ponad 100 stowarzyszeń i klubów, co plasuje Powiat Pilski wśród liderów nie tylko w Wielkopolsce, ale w całym kraju.

Członkowie Zarządu Powiatu, którzy także podpisali umowy: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Emilia Załachowska, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu i Marek Kamiński.  

Kluby i stowarzyszenia, które otrzymały dotacje: 
Powiatowe Zrzeszenie LZS
KS Basket Piła
SPS Volley Piła
UKS SMS Joker Piła
PLKS Gwda Piła
KS Gwardia Piła
MKP Powiat Pilski
Stowarzyszenie Policjantów przy Szkole Policji w Pile
Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski
KS Futsal Powiat Pilski
WKS Sokół Piła
KS Sporty Walki Piła
UKS 6 Piła