Trening młodych piłkarek kadry Północnej Wielkopolski w hali przy Pola

Data: 01-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trening młodych piłkarek kadry Północnej Wielkopolski w hali przy Pola  W Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odbył się trening Kadry Regionu kobiecej piłki nożnej dla kategorii Orlik, w którym wzięły udział zawodniczki od 10 do 12 lat.
Do Piły zawitały młode piłkarki z północnej części Województwa Wielkopolskiego, które na co dzień reprezentują takie kluby jak Korona Stróżewo, Krajna Wyrzysk, Lech Poznań F.A. Trzcianka, Lech Poznań F.A. Skoki, Akademia Piłkarska Reissa Piła, Sokół Mieścisko, MOSIR Piła, Sokół Damasławek, Sokół Mieścisko.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który razem z Krzysztofem Sadowskim etatowym członkiem Zarządu Powiatu obserwowali zmagania piłkarskie dziewcząt. 
- Powiatowa Hala Sportowa przy Pola jest dla wszystkich. Jestem niezwykle zadowolony z każdej aktywności sportowej najmłodszych, a obserwując zmagania tak młodych zawodniczek grających w piłkę nożną jestem naprawdę pod wrażeniem. Nasze obiekty są zawsze otwarte na takie wydarzenia, tym bardziej że Powiat Pilski wspiera rozwój kobiecej piłki nożnej – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy, że w grudniu 221 r. powstał Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski, który buduje drużynę i od przyszłego sezonu ma ambicje uczestniczyć w rozgrywkach IV ligi.  

Poniedziałkowy trening Kadry Regionu odbył się pod okiem trenera Rafała Kędziory.
- Celem zmagań reprezentantek klubów północnej Wielkopolski jest organizacja dodatkowych zajęć treningowych dla uzdolnionych zawodniczek z regionu, jak również systematyczny monitoring postępów zawodniczek i bieżącą selekcję do Kadr Wojewódzkich – poinformował Rafał Kędziora.  

Takie zmagania to również wsparcie i współpraca z lokalnymi klubami, w których trenują młode piłkarki. Docelowo będą odbywać się 3 do 4 razy w miesiącu. Włączy się w nie także Starostwo Powiatowe w Pile, do czego będzie wykorzystany Powiatowy Stadion przy ul. Okrzei w Pile.
Na koniec wszystkie zawodniczki otrzymały od przedstawicieli władz Powiatu Pilskiego drobne upominki.
 
Zapisz się na newsletter