Powiat uruchamia punkty zbiórki darów dla obywateli Ukrainy

Data: 28-02-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat uruchamia punkty zbiórki darów dla obywateli Ukrainy Starostwo Powiatowe w Pile uruchomiło dzisiaj 15 punktów zbiórki darów dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w naszym kraju, ale również tych, którzy zdecydowali się zostać, by bronić swojej ojczyzny.

Punkty znajdują się one we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski w Pile, Wyrzysku i Łobżenicy. Czynne są one od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

- Zależy nam na skoordynowaniu zbiórek darów dla obywateli Ukrainy, ale również na właściwym ich magazynowaniu, posegregowaniu, oznaczeniu oraz co najważniejsze – aby trafiły one do tych, którzy tego naprawdę potrzebują. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Wojewody Wielkopolskiego, niebawem uruchomiony zostanie centralny magazyn wojewódzki w Poznaniu, z którego dary będą transportowane na Ukrainę. Duża część z nich będzie oczywiście przykazywana tym obywatelom Ukrainy, którzy już u nas zamieszkali bądź przybędą na nasze tereny w najbliższym czasie. Uciekają oni z niewielkim dobytkiem i nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do swojej ojczyzny. Każdy z nas może pomóc – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Oto wykaz najpotrzebniejszych rzeczy: odzież (nowa), środki higieniczne (pasta do zębów, mydło, pampersy, artykuły dla kobiet itp.), środki czystości (proszki, płyny, itp.), żywność o przedłużonym terminie przydatności do spożycia (konserwy, dżemy, woda, kasze, makarony, słodycze itp.) oraz artykuły oświetleniowe (latarki, świece, zapałki, baterie).

Poniżej wykaz punktów gdzie można zostawiać dary dla obywateli Ukrainy:

1. I Liceum Ogólnokształcące w Pile, ul. Pola 11
  2. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, ul. Pola 11
  3. Zespół Szkół Technicznych w Pile, ul. Ceglana 4
  4. Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile, ul. Teatralna 1
  5. Zespół Szkół Budowlanych w Pile, ul. Kilińskiego 16
  6. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, ul. Gen. Sikorskiego 18a
  7. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, ul. Gen. Sikorskiego 73
  8. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, al. Powstańców Wlkp. 18
  9. Zespół Szkół w Łobżenicy, ul. Złotowska 15
  10. Zespół Placówek Wychowawczych w Łobżenicy, ul. Złotowska 14
  11. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, ul. Wiejska 1
  12. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile, ul. Śniadeckich 27
  13. Powiatowe Centrum Edukacji w Pile, ul. Ceglana 2
  14. Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile, ul. Gen. Sikorskiego 19
  15. Młodzieżowy Dom Kultury "Iskra" w Pile, ul. Okrzei 9
 Każdy z nas może pomóc ????????